JavaScript is uitgeschakeld, waardoor deze website niet goed functioneert. Schakel JavaScript in om de site correct te laten werken.
Steun met jouw gift
Jouw gift maakt impact
Ondernemer Dik den Hartog reisde met SDOK naar Pakistan en kwam veranderd terug. In de podcast vertelt hij over zijn ontmoetingen met vervolgde christenen.
Op een zolder in Lahore in Pakistan kwamen zo’n 25 mensen samen voor een geheime kerkdienst — ex-moslims die binnen de bestaande kerken nauwelijks een plek vinden. Een vrouw ging voor in een krachtig gebed. Zij groeide op in een welgestelde moslimfamilie, maar raakte geraakt door de liefde van God die ze in de Koran miste, maar in de Bijbel vond. Toen ze Jezus ging volgen, werd ze verraden en ze moest vluchten. Ze leefde in armoede n verloor daardoor één van haar tweelingkinderen. En tóch getuigt ze, in al haar verdriet en zwakte, van de kracht die in haar is door Jezus.
Pakistan telt naar schatting anderhalf tot twee procent christenen. Ze vormen een kleine minderheid die wordt gediscrimineerd en achtergesteld. Wie als moslim christen wordt, of beschuldigd wordt van godslastering, riskeert gevangenisstraf en geweld. En die situatie verslechtert: de intensiteit en heftigheid van de vervolging nemen toe, mede door onrust in de regio en radicale groeperingen die het land willen destabiliseren. Vaak betalen juist de minderheden de prijs.
‘John’ was opticien. Christelijke vrienden daagden hem uit om de Koran en de Bijbel naast elkaar te leggen. Toen hij las dat Jezus de Geest van God is, trok hij zijn eigen conclusie: dan is Jezus God. Zijn familie keerde zich tegen hem; zijn zus deed een valse aangifte tegen hem. Hij werd anderhalve maand gevangengezet en gemarteld — zijn nagels werden één voor één uitgetrokken. Later volgde een tweede valse aanklacht van godslastering. Alles werd hem uit handen geslagen: zijn familie, zijn werk, zijn veiligheid. En toch zegt hij dat hij alles heeft, omdat hij vergeving en genade van God heeft ontvangen.
Door beide verhalen loopt dezelfde lijn: er is veel pijn, lijden en onrecht, maar Christus is altijd méér. Dat ontdek je pas in de diepten van het lijden. SDOK staat concreet naast deze broers en zussen. Zo dragen we bij aan safehouses waar mensen veilig kunnen wonen, met traumazorg en pastorale begeleiding, en met hulp om weer een eigen bedrijfje op te starten. Voor Dick werkte de reis als een spiegel. Niet dat hij iets heel anders wil gaan doen, maar hij voelt zich aangespoord om vrijmoediger te spreken over het werk van God. Die spiegel houdt deze aflevering ook ons voor: ben jij vol van het Evangelie?
Luister de podcast
Ontvang 1x per maand een inspirerend verhaal.