JavaScript is uitgeschakeld, waardoor deze website niet goed functioneert. Schakel JavaScript in om de site correct te laten werken.
Jouw gift maakt impact
Uw giften aan SDOK zijn aftrekbaar voor de inkomstenbelasting, omdat SDOK een ANBI-status heeft. Soms kan het behulpzaam zijn om uw gift in de vorm van een periodieke schenking te doen.
Voor het aftrekken van giften geldt een drempelbedrag en een maximum. Het drempelbedrag is 1% van uw drempelinkomen, met een minimum van €60,-. Wat je meer hebt gegeven dan dit drempelbedrag, mag je aftrekken. Maar je mag niet meer aftrekken dan het maximum. Dat is 10% van jouw drempelinkomen.
Schenkt je meer dan 10% van uw drempelinkomen, dan kunt overwegen om het meerdere boven 10% in de vorm van een periodieke schenking te doen. Zogenaamde periodieke giften zijn namelijk volledig aftrekbaar van het inkomen, mits deze worden vastgelegd in een schenkingsakte. De belastingdienst stelt een aantal voorwaarden aan periodieke giften.
Je kunt een periodieke schenking vastleggen via deze overeenkomst. Na het invullen kun je dit document sturen aan naar SDOK. Nadat wij de laatste gegevens hebben ingevuld, ontvang je het voor jou bestemde gedeelte van de overeenkomst retour. Met deze overeenkomst kun je bij de belastingdienst aantonen dat je een periodieke schenking bent aangegaan en is het volledige bedrag van deze schenking aftrekbaar.